Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Inwertorowa zgrzewarka typu SW-51/5X200/MF do zgrzewania paneli ogrodzeniowych 2D i 3D z podajnikami, paletyzarką i stołem obrotowym

Prezentowana zgrzewarka służy do automatycznego zgrzewania paneli ogrodzeniowych o maksymalnych wymiarach 2500 mm x 2500 mm z prętów o średnicach od 3 do 8 mm. Wszystkie pręty podawane są automatycznie przez 3 podajniki: poprzeczny, podłużny i boczny do podawania dodatkowego dolnego pręta poprzecznego w panelach 2D.

Zgrzewarka bazuje na 5 transformatorach inwertorowych 1000 Hz, każdy o mocy 200 kVA (P-50%) i 51 trójkomorowych siłownikach zgrzewalniczych o sile nacisku po 330 kg przy 10 bar. Za polem zgrzewania umieszczono prasę hydrauliczną o nacisku 150 ton do produkcji paneli giętych 3D.

Na końcu stołu odbiorczego znajduje się strefa automatycznego odbioru i paletyzowania siatek. W strefie paletyzacji podajnik układa zgrzane panele w stos. Poprzez zastosowanie stołu obrotowego odbiór gotowych paneli odbywa się za pomocą wózka widłowego niezależnie od pracy maszyny.

Na pulpicie głównym maszyny zainstalowano komputer nadrzędny oraz program TecnaNet do programowania pięciu sterowników TE700 firmy TECNA, kontrolujących parametry zgrzewania: wartość prądu, ciśnienie powietrza, czas zgrzewania,…

Ze względu na gabaryty maszyny na konstrukcji zainstalowano dodatkowy pulpit mobilny z ekranem dotykowym i piętnastometrowym kablem, który umożliwia wygodne sterowanie elementami wykonawczymi w trybie serwisowym.