Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Inwertorowa zgrzewarka wielopunktowa typu SW-9/2x240/MF do zgrzewania siatek i przenośnych ogrodzeń budowlanych z szablonami i systemem paletyzowania

Prezentujemy inwertorową zgrzewarkę wielopunktową typu SW-9/2x240MF do zgrzewania siatek – paneli ogrodzeniowych i przenośnych ogrodzeń budowlanych, z wymiennymi szablonami i systemem paletyzowania.

Urządzenie składa się z następujących podzespołów:

1. Stacja załadunku z wymiennymi szablonami bazowymi do układania prętów wzdłużnych i ramy panelu. Stacja wykonana jest w postaci windy dwupoziomowej z mechanicznym dokowaniem dwóch wózków jezdnych, które naprzemiennie przemieszczane są ze stacji załadunku w strefę zgrzewania. W ten sposób zgrzewanie jednego panelu odbywa się równolegle z załadunkiem elementów następnego, co pozwala na oszczędność czasu i optymalizację wydajności produkcji.

2. Zgrzewarka bramowa z 9 siłownikami zgrzewalniczymi o nacisku 540 daN przy 10 bar z możliwością regulacji rozstawu i modyfikacji ciśnienia roboczego. W słupach nośnych modułu umieszczono 2 transformatory inwertorowe 1000 Hz produkcji TECNA o mocy 200 KVA (P-50%) każdy. Nad polem zgrzewczym umieszczono automatyczny podajnik prętów poprzecznych wyposażony w 3 moduły wyrzutowe z możliwością regulacji rozstawu prętów.

3. Stół odbiorczy z manipulatorem paletyzującym napędzanym serwonapędem z pneumatycznym układem podnoszenia i opuszczania zgrzewanego panelu, który odkłada gotowe panele na paletę.

4. Szafa sterownicza ze sterownikami PLC oraz inwertorami znajduje się obok urządzenia, a z przodu zamontowano panel operatorski HMI i sterownik parametrów zgrzewania TE700.

5. Urządzenie zabezpieczono odpowiednim ogrodzeniem i barierami optycznymi dla spełnienia wymogów CE i bezpieczeństwa pracy operatorów. Opcjonalnie zastosowano odciąg spalin nad polem zgrzewczym oraz agregat wodny chłodzący w obiegu zamkniętym.