Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Zgrzewarka wielopunktowa typu SW-18/9x32/AC do zgrzewania siatek z prętów stalowych w szablonach

Zgrzewarka wielopunktowa typu SW-18/9×32/AC służy do automatycznego zgrzewania siatek z prętów stalowych w szablonach. Maszyna zbudowana jest w oparciu o 9 podwójnych modułów zgrzewalniczych ze zintegrowanym transformatorem o mocy 32 kVA (P=50%) i sile docisku elektrod 2×260 daN (przy 6 bar). Dzięki takiej konfiguracji można dowolnie sterować sekwencją zgrzewania poszczególnych elektrod, co pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na moc przyłączeniową stosując zgrzewanie pojedynczymi modułami.

Na zgrzewarce zainstalowano automatyczny podajnik prętów poprzecznych o średnicach od 3 do 6 mm, natomiast pręty podłużne są układane przez operatora w szablonie. Wymienne szablony pozwalają na zgrzewanie siatek o dowolnych wymiarach i konfiguracji prętów. W prezentowanej maszynie można zgrzewać siatki o max wymiarach 1300×1800 mm.

W prezentowanej aplikacji za sterowanie maszyną odpowiada sterownik PLC Siemens, duży 15 calowy panel operatorski HMI oraz 3 sterowniki parametrów zgrzewania TE101 prod. TECNA.

Zgrzewarka wyposażona jest w kurtyny optyczne ograniczające dostęp do stref niebezpiecznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatora.