Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Półautomatyczne stanowisko SG-1/1x200MF do zgrzewania nakrętek z elementami siedzenia samochodowego i grawerowania oznaczeń

Półautomatyczne stanowisko SG-1/1x200MF przeznaczone jest do zgrzewania nakrętek do paneli siedzeń samochodowych i grawerowania oznaczeń. Stanowisko bazuje na standardowej zgrzewarce inwertorowej produkcji TECNA model 6125N o mocy znamionowej (P-50%) 200 kVA, z siłownikiem pneumatycznym o sile nacisku 1242 daN.

Zgrzewarkę wyposażono w przyrządy zgrzewalnicze, które mogą być wymieniane w zależności od kształtu zgrzewanych detali. Dolne przyrządy posiadają ruchome ceramiczne piny służące do bazowania nakrętki w pozycji zgrzewania. Odpowiednią pozycję zgrzewanej nakrętki względem osi górnej elektrody uzyskuje się poprzez kombinację ruchów liniowych dolnego przyrządu, w dwóch prostopadłych do siebie osiach.

Stanowisko obudowano klatką z profili aluminiowych, w której umieszczono separator braków. Bezpieczeństwo operatora zapewnia frontowa bariera optyczna. Do sterowania urządzeniem służy nadrzędny system PLC marki Siemens. W przedniej części urządzenia znajduje się panel operatorski HMI ze sterownikiem parametrów zgrzewania.