Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Stanowisko inwertorowe typu 6128S do zgrzewania nakrętki do wspornika fotela samochodowego

Stanowisko bazuje na standardowej zgrzewarce inwertorowej 1000 Hz produkcji TECNA model 6128S o mocy znamionowej (P-50%) 160 kVA, z siłownikiem pneumatycznym o sile nacisku 1242 daN.

Zgrzewarkę wyposażono w przyrządy zgrzewalnicze, które mogą być wymieniane w zależności od kształtu zgrzewanych detali. Dolny przyrząd, na którym umieszczany jest wspornik posiada ruchomy pin do bazowania nakrętki w pozycji zgrzewania. Strefa pina utrzymywana jest w czystości poprzez nadmuch sprężonego powietrza z zaprogramowaną częstotliwością, co zapobiega ewentualnym zatarciom i blokadzie pina.

Stanowisko obudowano klatką z profili aluminiowych, w której umieszczono separator braków oraz pochylnię do zrzutu zgrzanych detali. Bezpieczeństwo operatora zapewnia frontowa bariera optyczna SICK.

Do sterowania urządzeniem służy nadrzędny system PLC marki Siemens. W przedniej części urządzenia znajduje się panel operatorski HMI. Do sterowania zgrzewaniem wykorzystano sterownik TE700 firmy TECNA, który pozwala na sparametryzowanie 300 różnych programów zgrzewania.