Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Aktualności

Targi ITM INDUSTRY EUROPE - MACH-TOOL Poznań 2024

MACH-TOOL to największa przestrzeń ekspozycyjna targów ITM INDUSTRY EUROPE, gdzie w dniach 4-7.06.2024 można było obejrzeć pracujące maszyny oraz spotkać liderów innowacyjnych technologii przemysłowych. Jak co roku razem z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania, prezentowaliśmy tu zgrzewarki oporowe oraz specjalizowane stanowiska do zgrzewania metali.

Drużyna SMOLTECH na trasach zawodów MTB w sezonie 2024

Nasza firmowa reprezentacja kolarska ambitnie rozpoczęła sezon zajmując miejsca na podium w kwietniowym Bike Maraton – Miękinia 2024 oraz Henrykowskim Maratonie Rowerowym.
W tym sezonie logo Smoltech nie raz jeszcze zagości na trasach wyścigów MTB. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

W dniach 19-22.03.2024 uczestniczyliśmy w XIX. Międzynarodowych Targach Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa w ramach wydarzenia PRZEMYSŁOWA WIOSNA w Kielcach. Na wspólnym stoisku z naszym partnerem biznesowym Techniką Spawalniczą z Poznania prezentowaliśmy urządzenia i technologię zgrzewania oporowego.

Współpraca Taylor & Smoltech

TAYLOR Studwelding Systems Limited jest brytyjskim specjalistą w produkcji urządzeń do przypawania trzpieni, który od 35 lat zaopatruje firmy przemysłowe w Europie i na świecie.

W wyniku owocnej współpracy z TAYLOR, zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę urządzeń i akcesoriów do przypawania trzpieni oraz zautomatyzowane stanowiska CNC, projektowane i budowane przez naszą firmę w oparciu o systemy TAYLOR.

Seminarium Spawalnicze 2023

W dniach 10 i 11 października 2023 wzięliśmy udział w 5. Międzynarodowym Seminarium pt.  Postęp i innowacje technologii zgrzewania oraz technik alternatywnych  organizowanym przez Górnośląski Instytut Technologiczny ŁUKASIEWICZ w Katowicach.

Zaprezentowaliśmy zagadnienia z obszaru automatyzacji procesów realizowanych w urządzeniach zgrzewalniczych i liniach technologicznych projektowanych i produkowanych przez naszą firmę.

MTP 2023 Smoltech

W dniach 30.05-2.06.2023 odbyły się Targi Mach-Tool w Poznaniu stanowiące część wydarzenia ITM Industry Europe. To tutaj prezentowane są najnowsze osiągnięcia w obszarze obróbki metali, w tym zgrzewania oporowego. Jak co roku wspólnie z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania prezentowaliśmy nasze zgrzewarki specjalizowane, w tym linie do produkcji paneli ogrodzeniowych oraz stanowiska zgrzewalnicze dla motoryzacji.

Zawsze chętnie wspieramy sportowców zrzeszonych w klubie STS Sokół Smolec. Tym razem pomogliśmy w zakupie traktorka koszącego. Życzymy piłkarzom samych wygranych meczów na idealnie skoszonej murawie klubowego boiska!

Targi Spawalnicze 2023

W dniach 28-31 marca 2023 w ramach PRZEMYSŁOWEJ WIOSNY odbyły się Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa w Kielcach. SMOLTECH był obecny na stoisku naszego partnera Technika Spawalnicza z Poznania, by wspólnie prezentować ofertę z zakresu zgrzewania oporowego.

STS Sokol Smolec

Kolejny sezon piłkarski rozpoczęty. Smoleckie Towarzystwo Sportowe SOKÓŁ SMOLEC zawsze może liczyć na nasze wsparcie. W tym roku wspieramy finansowo zakup traktora do koszenia boiska klubowego i jak zwykle kibicujemy wszystkim drużynom, a szczególnie Trampkarzom i Seniorom, którzy w sezonie 2023/2024 noszą koszulki z logo SMOLTECH.

Smoltech na Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2022

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING 2022

W dniach 18-20 październiku 2022, razem z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania, prezentowaliśmy zgrzewarki TECNA oraz inne urządzenia związane z technologią spawania i zgrzewania metali na 8. Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWELDING w Katowicach.

Targi branżowe 2022 w Poznaniu i w Kielcach

Wiosną 2022, razem z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania, uczestniczyliśmy w dwóch wydarzeniach branżowych: XVII Międzynarodowych Targach Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa w Kielcach oraz Międzynarodowych Targach Przemysłowych ITM Industry Europe w Poznaniu.

Szlachetna Paczka SMOLTECH

Pomagamy!

W grudniu 2021 wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie społecznym – Szlachetna Paczka, organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

SMOLTECH kulturalnie

Jesienią 2021 SMOLTECH objął mecenatem nagranie i wydanie jubileuszowej płyty wrocławskiego zespołu Mizia & Mizia Blues Band. Płyta „Dzień na minus, dzień na blues” powstała z okazji 20-lecia działalności zespołu. Trzymamy kciuki za udaną trasę koncertową promującą płytę oraz życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

XV Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa 2020

W dniach 22-24 września 2020 wzięliśmy udział w XV Międzynarodowych Targach Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa, które odbyły się w ramach Salonu Technologii Obróbki Metali w Kielcach. Wspólnie z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania promowaliśmy marki TECNA i BTH.

Realizacja kontraktów zagranicznych

2023 – w fabryce naszego Klienta w Litwie wystartowała zautomatyzowana linia do zgrzewania paneli ogrodzeniowych 2D i 3D.
2020 – uruchomienie urządzenia do zgrzewania osłon termicznych układu wydechowego w fabryce Tenneco w Meksyku.
2019 – uruchomiliśmy stację do zgrzewania garbowego nakrętek do wspornika fotela samochodowego dla LEAR Corporation w Czechach. 
2018 – uruchomienie dwóch stacji do automatycznego wciskania i zgrzewania pierścienia na tłoczysku amortyzatora w fabrykach BWI Group w Chinach i w Meksyku. Do Meksyku dostarczyliśmy dodatkowo dwa stanowiska: do liniowego zgrzewania denka do rury oraz do wciskania talerza i przygrzewania pina.

Filmy maszyn można zobaczyć w zakładce  REALIZACJE.

W dniach 9 i 10 października 2019 nasza firma wzięła udział w 3.Międzynarodowym Seminarium pt.  Trendy w rozwoju technologii zgrzewania oraz technik alternatywnych  organizowanym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Zaprezentowaliśmy nasze realizacje w obszarze urządzeń zgrzewalniczych i wielofunkcyjnych dla branży motoryzacyjnej oraz zaawansowane systemy pomiarowo-kontrolne procesu zgrzewania opracowane przez naszą firmę na potrzeby wymagań branży motoryzacyjnej.

Międzynarodowe Targi Poznańskie - ITM 2019

W dniach 4-7 czerwca 2019 byliśmy obecni na Międzynarodowych Targach Poznańskich – ITM 2019, gdzie wspólnie z naszym partnerem Techniką Spawalniczą z Poznania promowaliśmy marki TECNA i BTH.