Szybka automatyczna zgrzewarka punktowa została zaprojektowana do zgrzewania detalu w 10 punktach….
ZOBACZ OPIS I FILM
Zrobotyzowane stanowisko do zgrzewania komponentów karoserii samochodowej, automatycznie realizuje ciąg operacji….
ZOBACZ OPIS I FILM
Nowy projekt wykonany przez SMOLTECH to automatyczne stanowisko do zgrzewania punktowego okapów kuchennych. Konstrukcja zgrzewarki opiera się na stole obrotowym z czterema stanowiskami roboczymi….
ZOBACZ OPIS I FILM
Zautomatyzowane stanowisko do zgrzewania części obudowy silników elektrycznych i alternatorów. Urządzenie zostało wyposażone w 3 głowice zgrzewające z siłownikami o sile docisku 900 kg oraz transformator inwertorowy MFDC o mocy 200 kVA…
ZOBACZ OPIS I FILM
Zautomatyzowane stanowisko zostało zaprojektowane w formie kiosku z profili aluminiowych. Na stalowej ramie nośnej zainstalowano stół obrotowy odpowiadający za transport detali do czterech podstacji: załadunek/rozładunek detalu, szczotkowanie dna cylindra amortyzatora, czyszczenie miejsca zgrzewania, zgrzewanie…
ZOBACZ OPIS I FILM
Inwertorowe stanowisko typu SG-2/1×160/MF produkcji SMOLTECH służy do zgrzewania koszy metalowych o różnych wymiarach. Stanowisko zaprojektowano w formie kiosku zabudowanego osłonami stałymi oraz ruchomą frontową osłoną z naciskową listwą bezpieczeństwa chroniąca operatora…
ZOBACZ OPIS I FILM
Stanowisko składa się z automatu Komax Kappa 320 do cięcia i odizolowania przewodów, systemu do podawania przewodu z rolki ADS115, zgrzewarki prądu przemiennego TECNA o mocy 50 kVA (P=50%) do brykietowania przewodów oraz dwóch manipulatorów…
ZOBACZ OPIS I FILM
Półautomatyczne stanowisko inwertorowe typu SP-1/1×25/MF służy do zgrzewania pinów z cewką prądową MnMx. Stacja wyposażona jest w inwerter i transformator o mocy 25 kVA (P-50%) oraz 2 siłowniki…
ZOBACZ OPIS I FILM
W zgrzewarce zastosowano stół obrotowy z trzema stacjami: 1. załadunek płyty, 2. podawanie nakrętek i ich zgrzewanie, 3. grawerowanie oznaczeń. Taka konstrukcja pozwala na realizację trzech operacji jednocześnie, co wydajnie skraca czas procesu…
ZOBACZ OPIS I FILM
Zautomatyzowane stanowisko typu ST-3/-CNC zaprojektowano tak, aby umożliwiało przygrzewanie różnych rodzajów trzpieni, w dowolnej konfiguracji, do blach stalowych o różnych wymiarach i kształtach. Stanowisko wyposażono w trzy głowice przygrzewające, zaopatrywane przez wibracyjne podajniki kołków…
ZOBACZ OPIS I FILM
Stanowisko ST1/1-CN bazuje na inwertorowym źródle prądowym PRO-I 1300 oraz adapterze PRO-SPLIT. Zgrzewarkę wyposażono w dwa ramiona Powerflex, na których zamontowano pistolety do przypawania kołków PHA-500. Trzpienie do pistoletów są podawanie automatycznie przez podajniki VBZ-S01…
ZOBACZ OPIS I FILM
Inwertorowe stanowisko zgrzewalnicze zaprojektowano w formie kiosku zabudowanego osłonami stałymi oraz frontową barierą optyczną chroniąca operatora. Po wybraniu odpowiedniego programu zgrzewania i ręcznym załadunku skrzynki metalowej następuje bazowanie detalu i rozpoczyna się cykl…
ZOBACZ OPIS I FILM
Zautomatyzowane stanowisko realizuje proces wciskania denka do rury i zgrzewania po obwodzie w celu uzyskania szczelnego połączenia detali. Załadunek detali realizowany jest w sposób automatyczny za pomocą robota z systemem wizyjnym do pobierania rur z kosza…
ZOBACZ OPIS I FILM
To kolejna wersja dwugnizadowego stanowiska do zgrzewania różnego rodzaju sond do wytłoczki i rury, stanowiacych elementy układu wydechowego. Dzięki zastosowaniu dwóch gniazd roboczych, na jednej zgrzewarce można równolegle realizować kilka operacji zgrzewania…
ZOBACZ OPIS I FILM
Prezentowane stanowisko służy do zgrzewania punktowego elementów układu wydechowego. Urządzenie zostało zaprojektowane w formie kiosku podzielonego na dwie strefy: manualnego montażu i automatycznego zgrzewania. Dwupozycyjny stół obrotowy, przemieszczający detale pomiędzy strefami…
ZOBACZ OPIS I FILM
Prezentowane stanowisko służy do półautomatycznego zgrzewania liniowego detalu składającego się z denka wciśniętego do rury. Wewnątrz korpusu urządzenia zamontowano transformator zgrzewalniczy TECNA o mocy 200 kVA (P=50%). Proces zgrzewania realizowany jest za pomocą dwóch modułów zgrzewalniczych…
ZOBACZ OPIS I FILM
W wersji 2 stanowiska do wciskania i zgrzewania tulejki na tłoczysku, oprócz wymaganych przez klienta zmian konstrukcyjnych, zastosowano nowoczesny sposób pomiaru tłoczyska za pomoca bramki laserowej oraz podwójny system identyfikacji oprzyrządowania RIFID…
ZOBACZ OPIS I FILM
Stacja automatycznie realizuje proces wciskania denka do rury i liniowego zgrzewania obu elementów po obwodzie. W konstrukcji stacji wykorzystano wibracyjny podajnik denek, automatyczny podajnik rur, prasę do wciskania denka i kalibrowania średnicy wewnętrznej rury, zgrzewarkę liniową…
ZOBACZ OPIS I FILM
Stanowisko zostało zaprojektowane do garbowego zgrzewania różnych rodzajów nypli do wytłoczki metalowej i rury, stanowiacych elementy układu wydechowego. Konstrukcja urządzenia składa się z dwóch gniazd roboczych wyposażonych w przyrządy bazujące z zaciskami DESTACO…
ZOBACZ OPIS I FILM
Stanowisko zaprojektowano do produkcji elementów amortyzatora samochodowego. Główne podzespoły urządzenia to prasa słupowa z napędem elektrycznym KISTLER, do wciskania talerza na rurę oraz głowica NELSON, do automatycznego zgrzewania pina do bocznej ściany rury…
ZOBACZ OPIS I FILM
W projekcie zastosowano stół obrotowy z czterema przyrządami: 1. załadunek tłoczyska, 2. wciskanie tulejki na tłoczysko z wykorzystaniem podajnika wibracyjnego, 3. zgrzewanie w czterech punktach, 4. test wytrzymałości zgrzein. Ze względu na konstrukcję urządzenia, stanowisko zostało wyposażone w system pneumohydrauliczny…
ZOBACZ OPIS I FILM
Wielopunktowe stanowisko specjalizowane służy do zgrzewania wzmocnień mebli metalowych. Zostało zaprojektowane do obsługi ręcznej przez 1 operatora. Stanowisko zapewnia zgrzewanie wielu typów detali dzięki płynnym ustawieniom rozstawów siłowników…
ZOBACZ OPIS I FILM
W ramach kluczowego obszaru naszej działalności jakim jest Automatyzacja i robotyzacja zgrzewania tworzymy specjalizowane stanowiska zgrzewalnicze. Są to zaawansowane technicznie zgrzewarki oporowe zaprojektowane od podstaw w celu realizacji konkretnych zadań. Stopień automatyzacji procesu, czas operacji, poziom bezpieczeństwa oraz zakres i dokładność pomiaru parametrów procesu, zależą od wymagań Klienta. W ramach stanowiska, oprócz zgrzewania oporowego, często realizowane są także inne operacje jak wciskanie detali, kalibracja, test wytrzymałości zgrzeiny, paletyzowanie lub układanie na stacji końcowej. Na życzenie klientów, głównie z branży motoryzacyjnej, w naszych urządzeniach stosujemy zaawansowane systemy szczegółowego pomiaru parametrów procesu zgrzewania wraz z gromadzeniem danych, rozwiązania kontrolne z zakresu Poka-Yoke, autorskie testy systemów kontrolnych Error Proofing, systemy identyfikacji oprzyrządowania i kontrolowane poziomy dostępu.
Jako producent zgrzewarek oporowych dla przemysłu, współpracujemy z fabrykami podzespołów motoryzacyjnych, mebli stalowych, zgrzewanych siatek ogrodzeniowych i zbrojeniowych, obudów stalowych, systemów wentylacyjnych oraz innych produktów metalowych w Polsce i na świecie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami specjalnymi. Każde urządzenie zostało krótko scharakteryzowane oraz sfilmowane w celu prezentacji jego funkcjonalności.