Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Przyrządy zgrzewalnicze i spawalnicze

Przyrządy zgrzewalnicze i spawalnicze

Oprzyrządowanie do stanowisk zgrzewalniczych i spawalniczych, manualnych oraz zrobotyzowanych, produkowane przez firmę SMOLTECH, projektowane jest od podstaw przez nasz dział konstrukcyjny. Projekty tworzone są na podstawie wytycznych Klienta, a wszystkie szczegóły dotyczące zakresu automatyzacji i systemów zabezpieczających konfrontowane są na bieżąco z aktualnymi potrzebami i wymogami. Oprzyrządowanie może być wyposażone zarówno w ręczne, jak i w pełni automatyczne systemy bazowania i przytrzymywania zgrzewanych detali, a także pełną lub częściową kontrolę obecności detali oraz pozycji zastosowanych docisków, zacisków, napinaczy siłowników pneumatycznych i wszystkich innych elementów ruchomych.

Do automatycznej pracy oprzyrządowania najczęściej wykorzystywane są napędy i dociskacze pneumatyczne takich firm jak Destaco, Festo, Emerson, SMC, Metalwork czy Tunkers. Powszechne też jest wykorzystywanie w oprzyrządowaniu standardowych części maszynowych takich marek jak Kipp, Elesa+Ganter czy Misumi. Do kontroli obecności detali najczęściej wykorzystuje się czujniki indukcyjne oraz optyczne firm Turck, Balluff, Cognex, Banner oraz Keyence.

Oprzyrządowanie produkowane przez naszą firmę spełnia wymogi Poka-yoke co oznacza, że poprzez odpowiednie zaprojektowanie elementów bazująco-dociskających, a także dzięki oczujnikowaniu, przyrząd nie dopuści do zgrzania detali niepoprawnie ustawionych w bazach, czy też nie pozwoli na kolizyjne ruchy napędów i docisków. Tym samym przyrządy wykluczają możliwość popełnienia błędów przez operatora.

Zgodnie z filozofią Kaizen, oprzyrządowanie naszej firmy jest nieustanie ulepszane i udoskonalane tak, aby najlepiej zoptymalizować procesy produkcyjne, pozwalając na maksymalizację zysków, przy jednoczesnym minimalizowaniu ilości braków produkcyjnych i jak największym odciążaniu operatorów maszyn.

Przyrząd zgrzewalniczy do bazowania i przygrzewania nakrętki do wytłoczki stalowej.
Przyrząd zgrzewalniczy do stanowiska zrobotyzowanego produkującego elementy karoserii samochodowej.
Przyrząd do zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego stosowany w operacji spawania elementów karoserii samochodowej.
Przyrząd spawalniczy do bazowania elementów kabiny samochodu ciężarowego.
Przyrząd do zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego stosowany w operacji spawania elementów amortyzatora samochodowego.
Przyrząd do garbowego zgrzewania elementów wycieraczek samochodowych.
Jeden z kilkunastu wymiennych przyrządów do stosowania na zgrzewarce garbowej 6452 do zgrzewania elementów układów wydechowych.
Przyrząd spawalniczy do bazowania ramy podwozia samochodu ciężarowego.