Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Inwertorowe stanowisko typu ST1/1-CN do łukowego przypawania trzpieni do obejmy zbiornika paliwa

Stanowisko ST1/1-CN bazuje na inwertorowym źródle prądowym PRO-I 1300 oraz adapterze PRO-SPLIT. Zgrzewarkę wyposażono w dwa ramiona Powerflex, na których zamontowano pistolety do przypawania kołków PHA-500. Trzpienie do pistoletów są podawanie automatycznie przez podajniki VBZ-S01.

Stanowisko jest przygotowane do pracy z wymiennymi przyrządami. Na przyrządach znajdują się czujniki obecności obejmy i kołków oraz czujniki rodzaju pistoletu.

Stanowisko pracuje w cyklu półautomatycznym. Operator umieszcza na przyrządzie zamontowanym na stanowisku obejmę, do której będą przypawane trzpienie i przy pomocy odpowiedniego pistoletu PHA-500 zamontowanego na ramieniu POWERFLEX przypawa trzpienie w pozycjach wyznaczonych za pomocą tulejek centrujących. Sekwencję oraz poprawność operacji sygnalizują lampki. Po przygrzaniu wszystkich kołków operator wyjmuje z przyrządu gotowy detal.

Zgrzewarka wraz z przyrządami sterowana jest za pomocą nadrzędnego sterownika PLC Siemens. Komunikacja operatora z maszyną odbywa się za pomocą panelu HMI Siemens.