Biuro
konstrukcyjne
Budowa
stanowisk
Automatyzacja
i robotyzacja
REALIZACJE

Półautomatyczne stanowisko inwertorowe typu SP-1/1x25/MF do zgrzewania pinów z cewką prądową

Półautomatyczne stanowisko inwertorowe typu SP-1/1×25/MF służy do zgrzewania pinów z cewką prądową MnMx.

Stacja wyposażona jest w transformator inwertorowy TECNA o mocy 25 kVA (P-50%) oraz 2 siłowniki zgrzewające, które pozwalają na przygrzanie 2 pinów do przewodów znajdujących się po obu stronach cewki. Przyrząd zgrzewalniczy wyposażony jest w komplet czujników służących do wykrywania poprawnego zamocowania detali oraz zaciski i elementy pozycjonujące, które zapewniają poprawne ustawienie detali podczas procesu zgrzewania. Po poprawnym montażu detali na przyrządzie i naciśnięciu przycisków sterowania dwuręcznego, przyrząd wjeżdża do zamkniętego obszaru zgrzewania, przez co zapewnione jest bezpieczeństwo pracy operatora.

Układ pneumatyczny wyposażony jest w zawór proporcjonalny, który zapewnia płynną regulację siły docisku elektrod. W maszynie została zainstalowana chłodnica wody, która zapewnia wydajne chłodzenie podzespołów.

Do sterowania urządzeniem służy nadrzędny system PLC marki Schneider. W przedniej części urządzenia, na przegubowym ramieniu znajduje się panel operatorski HMI. Z tyłu stanowiska znajduje się panel sterownika TECNA TE700 służącego do ustawienia parametrów zgrzewania.